Založ si blog

Svetový biznis: víťazi a porazení pandemickej krízy budú ďalej pribúdať

Hoci je tohtoročný hospodársky rast podľa očakávania zatiaľ rýchly, ďalšia vlna pandémie, najmä v dôsledku „varianty delta“, ho môže negatívne ovplyvniť. Signály už tu sú: americký sektor služieb zaznamenal v júni spomalenie a tiež rast v čínskych továrňach dosiahol štvormesačného minima. Pokles v reakcii na prudké šírenie delty zaznamenávajú aj ceny ropy.

Medzi odvetvia, ktoré môžu po krátkom oživení utrpieť nové rany, patrí v prvom rade cestovný ruch. Čo menovite potvrdzuje napríklad OSN, ktorá uviedla, že svetová ekonomika môže v tomto roku zaznamenať pokles produkcie, ktorý sa blíži k hodnote 2,4 bilióna dolárov zaznamenaných v roku 2020, a to predovšetkým v dôsledku vplyvu pandémie na cestovný ruch a s nimi súvisiacich odvetví.

Naopak medzi odvetvia primárne profitujúce z opätovne sa zhoršujúcich epidemických dát, a teda aj z prehodnotenia pôvodne optimistických očakávaní strán rýchlosti ekonomickej obnovy, môžu patriť aj naďalej farmácie, biotechnológie a zdravotnícke pomôcky a služby.

Podľa štúdie investičnej spoločnosti APME FX si dlhodobú pozornosť zaslúži v uvedených odboroch najmä spoločnosti BioNTech (farmácia), Regeneron (biotechnológie), Medtronic (zdravotnícke technológie a vybavenie) a UnitedHealth Group (poisťovníctvo). Uvedené spoločnosti v rekordne krátkom čase prišli s účinnými vakcínami (BioNTech) či liekmi (Regeneron) na ochorenie SARS-CoV-2, čo sa výrazne premietlo do ich tržieb. S tým rástla aj trhová hodnota príslušných spoločností, čo bol aj prípad zdravotníckeho gigantu Medtronic a spoločnosti Moderna, ktorá v polovici júla zaznamenala výrazný úspech, keď sa stala ďalším prírastkom indexu S & P 500, pričom akcie Spoločnosti sa za posledný rok vzrástli niekoľkonásobne.

Z najväčších zdravotných poisťovní potom za obdobie od začiatku pandémie výrazne pozitívne dáta vykázala UnitedHealth Group. Podrobnosti k výsledkom spoločností vo výbere APME FX nájdete v štúdii World Health Care Investments 2021 tu.

APME FX TRADING EUROPE LTD profil spoločnosti: 

APME FX TRADING EUROPE LTD je cyperská investičná firma (CIF) pod dohľadom a reguláciou Cyperskej komisie pre cenné papiere (CySEC). APME FX TRADING EUROPE LTD poskytuje obchodné príležitosti v dynamickom prostredí trhu Forex. 

Viac informácií na https://www.apmefx.com/. 

Varovanie pred rizikom:

CFD sú zložité nástroje a prinášajú vysoké riziko straty peňazí kvôli pákovému efektu. 33,33 % účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako fungujú CFD a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Vylúčenie zodpovednosti: 

Analýzy tvoria iba marketingovú komunikáciu a čitatelia by nemali brať obsah analýz ako investičné poradenstvo alebo investičný prieskum alebo výzvu k akejkoľvek transakcii. Analýzy sú vypracované len na informačné účely a predstavujú názor našich finančných analytikov, ktorí nepripravujú obsah analýz v súlade s právnymi požiadavkami na podporu nezávislosti Investičného prieskumu. Spoločnosť APME FX TRADING EUROPE LTD a jej príslušné osoby nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií poskytnutých v analýzach a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe poskytnutých informácií. Minulá výkonnosť nezaručuje ani nepredpovedá budúce výsledky.

Qualcomm, Nvidia a Google bojujú o prvé miesto v AI čipoch

17.04.2023

Qualcomm aj Nvidia sú svetové značky, ktoré sa zameriavajú na čipy a grafické karty. Nvidia je najznámejšia, a preto má najväčší zisk v hernom sektore. Qualcomm sa však prezentuje aj v iných elektronických zariadeniach – napríklad v mobilných telefónoch, modemoch atď. Teraz bojujú o prvé miesto, preto sme sa rozhodli urobiť analýzu ich pretekov. Napriek tomu obe [...]

Čínsky výrobca NIO vo veľkom testuje výmenu batérií elektromobilov po ceste

09.04.2023

Číňania sú presvedčení, že v budúcnosti pri dlhých cestách zvíťazí výmena batérií po ceste nad čoraz rýchlejšími nabíjačkami, ktoré presadzuje Tesla. NIO je jednou z najväčších a najznámejších čínskych spoločností vyrábajúcich elektrické vozidlá. Vyrába automobily a začala aj nový skúšobný projekt vysokorýchlostných výmenných staníc batérií [...]

Erste Group zasiahla banková neistota najsilnejšie, z úderu by sa však mala čoskoro zotaviť

31.03.2023

Akcie rakúskej banky Erste – materskej spoločnosti Slovenskej sporiteľne – sa prepadli o zásadných 20 percent v dôsledku neistoty na bankovom trhu. Zatiaľ čo sa zdalo, že trhy a investori sa spamätávajú z inflačných, geopolitických a sentimentálnych tlakov minulého roka, neistota v dôsledku krachu dvoch amerických bánk dostala pod tlak tento sektor na celom [...]

kosovo

NATO vyzvalo Kosovo na deeskaláciu napätia so Srbskom

28.05.2023 10:25

Urobilo tak deň po tom, ako srbské ozbrojené sily zaujali stav plnej bojovej pohotovosti a presunuli sa bližšie k hraniciam s Kosovom.

Ľudovít Ódor

Premiér začne v pondelok sériu stretnutí s parlamentnými stranami. Dve medzi pozvanými nie sú

28.05.2023 09:53

Rokovať sa bude o podpore programového vyhlásenia vlády a o možnosti vyslovenia dôvery vláde.

turecko, erdogan, Kiličdaroglu

V Turecku sa začalo prelomové druhé kolo prezidentských volieb

28.05.2023 08:50

To rozhodne o tom, či sa bude Turecko uberať demokratickejším smerom pod vedením Kiličdarogla, alebo sa predĺži autoritárska vláda súčasného prezidenta Erdogana.

vojna na Ukrajine, Bachmut

ONLINE: Kyjev zasiahol najväčší útok dronmi od začiatku invázie

28.05.2023 06:50, aktualizované: 08:45

Na Kyjev zaútočilo najmenej štyridsať dronov. Letecký poplach trval päť hodín. Zomrel najmenej jeden človek a ďalší traja ľudia utrpeli zranenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 33291x
Priemerná čítanosť článkov: 1233x

Autor blogu

Kategórie