Založ si blog

Svetový biznis: víťazi a porazení pandemickej krízy budú ďalej pribúdať

Hoci je tohtoročný hospodársky rast podľa očakávania zatiaľ rýchly, ďalšia vlna pandémie, najmä v dôsledku „varianty delta“, ho môže negatívne ovplyvniť. Signály už tu sú: americký sektor služieb zaznamenal v júni spomalenie a tiež rast v čínskych továrňach dosiahol štvormesačného minima. Pokles v reakcii na prudké šírenie delty zaznamenávajú aj ceny ropy.

Medzi odvetvia, ktoré môžu po krátkom oživení utrpieť nové rany, patrí v prvom rade cestovný ruch. Čo menovite potvrdzuje napríklad OSN, ktorá uviedla, že svetová ekonomika môže v tomto roku zaznamenať pokles produkcie, ktorý sa blíži k hodnote 2,4 bilióna dolárov zaznamenaných v roku 2020, a to predovšetkým v dôsledku vplyvu pandémie na cestovný ruch a s nimi súvisiacich odvetví.

Naopak medzi odvetvia primárne profitujúce z opätovne sa zhoršujúcich epidemických dát, a teda aj z prehodnotenia pôvodne optimistických očakávaní strán rýchlosti ekonomickej obnovy, môžu patriť aj naďalej farmácie, biotechnológie a zdravotnícke pomôcky a služby.

Podľa štúdie investičnej spoločnosti APME FX si dlhodobú pozornosť zaslúži v uvedených odboroch najmä spoločnosti BioNTech (farmácia), Regeneron (biotechnológie), Medtronic (zdravotnícke technológie a vybavenie) a UnitedHealth Group (poisťovníctvo). Uvedené spoločnosti v rekordne krátkom čase prišli s účinnými vakcínami (BioNTech) či liekmi (Regeneron) na ochorenie SARS-CoV-2, čo sa výrazne premietlo do ich tržieb. S tým rástla aj trhová hodnota príslušných spoločností, čo bol aj prípad zdravotníckeho gigantu Medtronic a spoločnosti Moderna, ktorá v polovici júla zaznamenala výrazný úspech, keď sa stala ďalším prírastkom indexu S & P 500, pričom akcie Spoločnosti sa za posledný rok vzrástli niekoľkonásobne.

Z najväčších zdravotných poisťovní potom za obdobie od začiatku pandémie výrazne pozitívne dáta vykázala UnitedHealth Group. Podrobnosti k výsledkom spoločností vo výbere APME FX nájdete v štúdii World Health Care Investments 2021 tu.

APME FX TRADING EUROPE LTD profil spoločnosti: 

APME FX TRADING EUROPE LTD je cyperská investičná firma (CIF) pod dohľadom a reguláciou Cyperskej komisie pre cenné papiere (CySEC). APME FX TRADING EUROPE LTD poskytuje obchodné príležitosti v dynamickom prostredí trhu Forex. 

Viac informácií na https://www.apmefx.com/. 

Varovanie pred rizikom:

CFD sú zložité nástroje a prinášajú vysoké riziko straty peňazí kvôli pákovému efektu. 33,33 % účtov retailových investorov prichádza o peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako fungujú CFD a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Vylúčenie zodpovednosti: 

Analýzy tvoria iba marketingovú komunikáciu a čitatelia by nemali brať obsah analýz ako investičné poradenstvo alebo investičný prieskum alebo výzvu k akejkoľvek transakcii. Analýzy sú vypracované len na informačné účely a predstavujú názor našich finančných analytikov, ktorí nepripravujú obsah analýz v súlade s právnymi požiadavkami na podporu nezávislosti Investičného prieskumu. Spoločnosť APME FX TRADING EUROPE LTD a jej príslušné osoby nezaručujú presnosť, platnosť, včasnosť alebo úplnosť akýchkoľvek informácií poskytnutých v analýzach a nepreberajú zodpovednosť za akékoľvek straty vyplývajúce z akýchkoľvek investícií uskutočnených na základe poskytnutých informácií. Minulá výkonnosť nezaručuje ani nepredpovedá budúce výsledky.

Sú fintechy budúcnosť bankovníctva?

28.10.2022

Fintechy mali kedysi ambíciu finálne dostať banky z hry. Dnes však vidíme skôr symbiózu. Tradičná fyzická prítomnosť bankárskeho priemyslu bola katalyzátorom ekonomickej prosperity a stabilizácie národných menových podmienok. Korporácie aj domácnosti sa už desaťročia spoliehali na banky, aby im poskytli bezpečný spôsob ako požičiavať, požičiavať si a ukladať [...]

Znie to málo uveriteľne, ale COVID-19 môže na jeseň zbrzdiť až zastaviť rast celosvetovej ekonomiky

23.09.2022

COVID-19 zostáva popri vysokých centrálnych úrokových sadzbách a energetickej kríze stále jednou možných príčin, ktoré by mohli stlačiť rast svetovej ekonomiky na jeseň až k nule. Ešte sme nezabudli: keď vypukla pandémia COVID-19 na jar 2020, globálna ekonomika dostala tvrdú ranu. Znamenala koniec bezprecedentnej fázy rastu ekonomík a zásadnú korekciu trhov. [...]

Rekordná globálna inflácia a očakávaný budúci vývoj

31.08.2022

Invázia Ruska na Ukrajinu zosilnila negatívny ekonomický vplyv pandémie a posúva svet do recesie. Kedy sa prudký rast inflácie zastaví? Nová dekáda nás privítala pandémiou COVID-19, čím zaťažila rastové ambície. Našli sa víťazi, napríklad veľké farmaceutické, technologické a e-commerce spoločnosti, a našli sa aj porazení, napríklad turistický [...]

Polícia / Kontrola /

Po akcii Sito začína na slovenských cestách akcia Advent

30.11.2022 10:19

Dopravno bezpečnostná akcia potrvá celý december.

Zdravotnícky výbor nie je uznášaniaschopný.

Zdravotnícky výbor odporúča parlamentu schváliť návrh zvýšenia platov lekárov

30.11.2022 08:57, aktualizované: 09:09

Parlament dnes bude zrýchlene hlasovať o platoch lekárov.

Rusko Moskva Deň matiek Putin prezident

Putin chlácholil matky: Je lepšie, keď syn padne na vojne, ako keď sa upije. Mnohé nepresvedčil

30.11.2022 08:20

"U niektorých ani nie je jasné, či žijú alebo nežijú. A ako odchádzajú - od vodky alebo niečoho iného," utešoval Vladimir Putin matky, ktoré prišli na vojne o synov.

Katar, Irán

Iránci by chceli nežnú revolúciu. Stoja proti brutálnemu režimu

30.11.2022 07:00

Vojenské cvičenie, futbalový zápas, ale najmä protesty. Iránsky režim na problémy odpovedá brutálne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 20504x
Priemerná čítanosť článkov: 1206x

Autor blogu

Kategórie